Connect with Us

16 ditë në karantinë, Bogdani tregon makthin: Këtu në Itali po zgjedhin mes të rinjve dhe të moshuarve

Kombëtare

16 ditë në karantinë, Bogdani tregon makthin: Këtu në Itali po zgjedhin mes të rinjve dhe të moshuarve

Publikuar

-

Nuk ndodhet në Shqipëri, por ai ka një këshillë për të gjithë shqiptarët. Nga pamundësia për të ndryshuar diçka, e vetmja thirrje është që të qëndrojmë në shtëpi. Ish-futbollisti i Kombëtares, Erjon Bogdani në një lidhje Skype nga Italia me “Ora News” ka folur për situatën atje, ku sipas tij sa vijnë e vështirësohen gjërat.

“Karantina nuk është e lehtë për asnjë njeri. Sot është dita e 16-të që jam në shtëpi.Qëndrimi në shtëpi është e vetmja mënyrë për të luftuar këtë virus. Këtu janë marrë masat shumë më herët. Këtu është mbyllur çdo gjë, nuk lejohen as shëtitjet. Qëndroni në shtëpi. Një familjar duhet të dalë dhe të blejë ushqimet në supermarket. Sot në Itali po bëjnë zgjedhjen mes të rinjve dhe të vjetërve” – shprehet Bogdani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: