Connect with Us

Amatorizmi i Eni Imamit/ Luan për Skënderbeun, por zemra i rreh për Tiranën

Sport

Amatorizmi i Eni Imamit/ Luan për Skënderbeun, por zemra i rreh për Tiranën

Publikuar

-

Eni Imami u largua nga Tirana në merkaton e janarit, pasi nuk bënte pjesë në planet e bardhebluve për në vazhdim dhe vendosi të kalojë te Skënderbeu.

Te korçarët, mbrojtësi i majtë është kthyer në një titullar të padiskutueshëm, pasi pikërisht për këtë fakt edhe trajneri Daja e kërkoi në ekipin e tij.

Por, pavarësisht se luan për Skënderbeun, duket se Imami nuk mund ta harrojë Tiranën.

Lojtari ka postuar një foto së fundmi, të cilën e shoqëron me shkrimin: “Me orarin jam në rregull, nuk e kam thyer”, duke iu referuar orarit të vendosur nga qeveria për karantinimin.

Ajo që tërheq vëmendjen është uniforma që mban veshur Imami, e cila mban stemën e Tiranës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: