Connect with Us

Barcelona nis revolucionin/ Largon 8 lojtarë, mes tyre edhe emra të mëdhenj

La Liga

Barcelona nis revolucionin/ Largon 8 lojtarë, mes tyre edhe emra të mëdhenj

Publikuar

-

Barcelona ka shpenzuar tmerrësisht vitet e fundit, por shumica e të ardhurve nuk kanë rezultuar të jenë goditjet e duhura dhe tashmë klubi katalanas kërkon t’i shesë dhe të arrijë të nxjerrë sa më shumë përfitime financiare. Antuan Grizman erdhi vetëm verën e kaluar, por me shumë mundësi pritet të dalë në merkato për të siguruar të ardhura për ardhjen e Nejmar.

Francezi nuk ka arritur në nivelet e duhura dhe Barcelona kërkon të rinovojë sulmin katalanas. Një tjetër emër i madh është Filipe Kutinjo. Braziliani me të ardhur nga Mynihu pritet të niset në një tjetër destinacion, me ofertat që nuk mungojnë.

Dyshja e mesfushës Vidal-Rakitiç gjithashtu do të duhet të lënë Barcelonën për të rinovuar mesfushën. Brejthuejt gjithashtu do të largohet, pasi erdhi vetëm për situatën emergjente të dëmtimeve dhe Barcelona do të kërkojë një blerës për të rikuperuar 18 milionë eurot e derdhura për të.

Samuel Umtiti nuk i ka ndjekur direktivat e klubit për tu rikuperuar nga ai dëmtim i mallkuar dhe e ka pësuar duke u dëmtuar përsëri e humbur vendin e titullarit në duelin me Lengle. Kampioni i botës është me valixhe gati. Karles Alenja është një nga talentet më të mëdha të dala nga klubi, por jo i denjë për të zënë një vend titullari te Barça. Përveç tyre, edhe Neto kërkon një skuadër ku të luajë titullar dhe do të largohet në verë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: