Connect with Us

Ervin Skela i befason të gjitjë me deklaratën: Ja pse nuk dua të drejtoj një skuadër shqiptare

Kombëtare

Ervin Skela i befason të gjitjë me deklaratën: Ja pse nuk dua të drejtoj një skuadër shqiptare

Publikuar

-

Ervin Skela është i njohur për të gjithë për atë që ai ka dhënë te Kombëtarja, ku ka qenë një nga lojtarët më të spikatur në kohën e tij.

Pikërisht Skela ka dhënë një intervistë për “Fan Zone”, ku është shprehur se është një situatë shumë e vështirë nga Koronavirusi.

Gjithashtu Skela ka thënë se tani nuk dëshiron të marrë drejtimin e një skuadre shqiptare, për shkak se ka objektiva më të mëdha dhe dëshiron të tregojë veten në Gjermani. “Normal që jam i karantinuar në shtëpi. Është një situatë shumë e keqe, por unë jam një natyrë pozitive dhe mendoj se do kalojë shumë shpejt. Nga kjo situatë e vështirë mësuam diçka, që për shkak të punës së madhe kishim harruar miqtë. Me Çipin dhe Fakajn kemi hapur një grup dhe vazhdojmë flasim çdo ditë. Jam krenar që jam pjesë e një ekipi si Aintraht Frankfurtit.ervin skela

Tifozët janë shumë të zjarrtë. Nuk po presim dot për të dalë nga shtëpia. Kampionati është vendosur të vazhdohet nuk dihet ende data, por ndoshta ndeshjet mund të luhen pa tifozë. Gjithçka varet nga situata se si do ecë. Ne tani në këtë situatë që ndodhemi duhet të bëjmë më të mirën dhe të respektojmë rregullat, në mënyrë që të mendojmë për të ardhmen.ervin skela

Nuk jam i gatshëm të marr drejtimin e një skuadre shqiptare, pasi dua që njëherë të tregoj veten në Gjermani për të arritur diçka shumë të rëndësishme.”, u shpreh Skela.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: