Connect with Us

Kontrata e re është e çmendur për Thomas Strakoshën, nuk do e besoni sa do fitojë “ylli” i kombëtares

Kombëtare

Kontrata e re është e çmendur për Thomas Strakoshën, nuk do e besoni sa do fitojë “ylli” i kombëtares

Publikuar

-

Tomas Strakosha është një nga lojtarët më të mirë te Lacio këtë sezon, ku i ka dhënë shumë pikë skuadrës falë pritjeve të tij vendimtare.

Pikërisht për këtë arsye klubi ka vendosur t’i rinovojë kontratën portierit kuqezi, duke i rritur edhe rrogën.

Sipas mediave italiane, Strakosha do të rinovojë kontratën e tij deri në vitin 2025, ku do të ketë një dyfishim të rrogës. Momentalisht gardiani merr 1 milionë euro në sezon, teksa me kontratën e re, do të përfitojë 2 milionë euro në sezon.

Në këtë mënyrë, Strakosha do të bëhet lojtari që paguhet më shumë nga futbollistët e Kombëtares, duke lënë pas gjithë të tjerët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E nis me fanellën e Shaqirit dhe e përfundoi me të tijën/ Ermir Lenjani bën sfidën e pamundur

Publikuar

-

Nga

Mesfushori anësor i Shqipërisë, Emir Lenjani, me anë të një video të publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka dhuruar spektakël. Lenjani ndodhet aktualisht në karantinë, si dhe pa skuadër, pasi u largua nga ekipi zviceran i Sion. 30 vjeçari nga Prishtina, me videon e publikuar, tregoi formën e tij shumë të mirë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sërish polemika, Rama kapet prap me kombëtaren shqiptare

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po mundohet me çdo kusht të ndërgjegjësojë qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të Koronavirusit. Kryeministri njihet edhe për batutat e tij të shumta, teksa shpesh herë ka përmendur edhe Kombëtaren në kohët e fundit, duke iu referuar pësimit të golave në minutat e fundit nga kuqezinjtë. Të […]

LEXO TE PLOTE