Connect with Us

“Me çfarë skeme po i pjek o Nevil”, plas gallata në rrjetet sociale

Sport

“Me çfarë skeme po i pjek o Nevil”, plas gallata në rrjetet sociale

Publikuar

-

Nevil Dede dhe Skerdi Bejzade janë dy ish-futbollistë emblematikë që veçanërisht do të mbahen mend gjatë nga tifozët e Elbasanit. Në sezonin 2005-2006 ishin liderë të ekipit verdheblu në fitimin e titullit kampion, që ishte i dyti në historinë e klubit.

Tashmë që të gjithë shqiptarët janë të izoluar pas përhapjes së koronavirusit, Dede dhe Bejzade rikthehen protagonistë në rrjetet sociale. Një foto e publikuar pak orë më parë në “Facebook” nga Dede, i cili aktualisht është trajner i Shqipërisë U-19, e ka provokuar reagime të shumta.

Dede shihet me thikë në dorë duke gatuar bërxolla, ndërsa Bejzade i shkruan: “Me çfarë skeme po i pjek o Nevilo, 4-4-2…”. E menjëhershme ishte përgjigjia e Dedes. “Skerdo, 4-1-1, gjeje kush ha tepër”. Bejzade bën më pas një batutë epike, duke krahasuar pozicionet në fushë. “Normale ai që luan mbrapa me numrin 4, sepse sulmuesit nuk i ngelet gjë para…”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: