Connect with Us

“Mezi pres të rikthehem në Shkodër”, Adili: Do të kapim Europën

Sport

“Mezi pres të rikthehem në Shkodër”, Adili: Do të kapim Europën

Publikuar

-

Futbolli në Shqipëri është ndalur për shkak të përhapjes së Coronavirus dhe klubet I kanë lënë të lirë lojtarët e tyre të shkojnë nga vendet që vijnë dhe të qëndrojnë të izoluar në shtëpi. Mbrojtësi i Vllaznisë, Mevlan Adili ndodhet në Shkup, ku dhe përhapja e COVID-19 është jo e madhe dhe situata duket më e qetë. Adili sëfundmi ka folur për mediat locale në Shkodër, ku ka treguar sesi po I kalon ditët e ndodhura në vetizolim, si dhe është ndalur më gjatë tek Vllaznia dhe rinisja e kampionatit.

“Falë Zotit, gjendja këtu në Maqedoninë e Veriut nuk është si në Itali apo disa vende të tjera. Këtu virusi nuk ka ndonjë përhapje të madhe dhe për rrjedhojë kjo na ka mundësuar të vijojmë normalisht daljen jashtë dhe të zhvillojmë edhe stërvitje individuale. Unë po stërvitem në një kodër që kam këtu afër shtëpisë dhe po mundohem të mbaj formën.

Sigurisht që jemi në pritje të lajmeve nga Shqipëria për normalizimin e situatës dhe të bashkimit me pjesën tjetër të ekipit për të vijuar normalisht stërvitjen me ekipin, por nga sa shoh, do të kalojë edhe një kohë e gjatë që gjithçka të rikthehet përsëri ashtu si duhet”, ka thënë në fillim Adili.

Vlerësimi nga tifozët:

“Kuptohet që është gjë e mirë kur të vlerësojnë tifozët por unë do të dëshiroja më mirë një vlerësim ashtu si duhet në fundin e sezonit, kur edhe të kemi arritur objektivat e klubit. Gjatë këtyre dy muajve e gjysëm që jam në Shkodër kam përshtypje vetëm pozitive. Në fillim dua t’i falenderoj të gjithë për pritjen shumë të mirë që më kanë bërë duke u ndjerë si në shtëpinë time.

Përshtypje kam shumë sepse luaj për Vllazninë, një skuadër me shumë histori dhe me shumë tifozë, ka kushte shumë të mira për të luajtur dhe ndoshta jo krej ashtu si duhet për t’u stërvitur, megjithatë besoj se në të ardhmen do të rregullohen”, është shprehur futbollisti i kuqebluve.

Ecuria e Vllaznisë në Superiore:

“Vllaznia nuk ka ekip për të rrezikuar. Kemi një grup lojtarësh shumë të mirë dhe punojmë me shumë seriozitet dhe besoj se në ndeshjet e ardhshme të kemi më shumë fat dhe jo rastësisht e treguam edhe në dy ndeshjet e fundit ku morëm 4 pikë dhe madje mund të kishim marrë edhe 6 nëse do të ishim treguar pak më të kujdesshëm para portës në sfidën ndaj Kukësit.

Besoj se Vllaznia ka për t’u ngjitur më lart në renditje, duke shpresuar që edhe kjo pauzë të mos ndikojë për keq. Jam i mendimit se do të ngjitemi më lart dhe të mos harrojmë që kemi pretendimet tona edhe në kupë ku kemi një shans shumë të mirë për të dalë në Europë”, ka përfunduar Adili.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: