Connect with Us

Prapaskenat e bujshme/ Klubi anglez pranë akordit me Ibrën dhe Kavanin

Sport

Prapaskenat e bujshme/ Klubi anglez pranë akordit me Ibrën dhe Kavanin

Publikuar

-

Leeds ishte hedhur në merkato janarin e shkuar, teksa po kërkonte emra për repartin e sulmit. E këtu flasim për lojtarë që janë më të njohur se emri i klubit anglez. Presidenti i ishullorëve, Andrea Radrizzani, ka treguar për “Sky Sport Italia” idenë e tij të çmendur. Ibrahimoviç dhe Kavani ishin dëshirat e tij në merkaton dimërore, por që në fund nuk u konkretizuan për të qenë nën urdhërat e trajnerit që njihet për bëmat e tij tej normales, Marcelo Bielsa.

Kreu i Leeds United u shpreh se PSG i mundësoi një kontakt me vëllain e sulmuesit uruguajan, megjithatë bisedimet nuk shkuan më larg. Më ndryshe u duk situata me Ibrahimoviç, për të cilin Radrizzani tha se ishte më i ndershëm dhe transparent, ndërsa prania e tij në skuadër do i kishte dhënë ngjitjen në Premier League, të cilën e shohin afër këtë sezon.

“Presidenti i PSG-së më dha mundësinë të kontaktoja me vëllain e Kavanit. Fatkeqësisht, negociata nuk shkoi kurrë më tej. Me Ibrahimoviç fola më konkretisht. Ai mund të na jepte një impuls vendimtar por vendosi të shkojë te Milani. Ibra ishte shumë i ndershëm dhe tepër transparent me mua”, ka thënë Radrizzani, presidenti i Leeds United.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: