Connect with Us

Spanja është vendi më i prekur nga koronavirusi pas Italisë/ Sergio Ramos bën gjestin e madh

Sport

Spanja është vendi më i prekur nga koronavirusi pas Italisë/ Sergio Ramos bën gjestin e madh

Publikuar

-

Spanja është vendi më i prekur në Europë nga koronavirusi pas Italisë. Rastet e personave të infektuar dhe atyre të vdekur po shtohen për fat të keq. Shumë njerëz të futbollit po nxitojnë për të ndihmuar vendin e tyre dhe Sergio Ramos nuk mund të mungonte.

Kapiteni i Real Madrid ka kryer një gjest shumë fisnik. AS raporton se qendërmbrojtësi, në bashkëpunim me gruan e tij dhe UNICEF, organizatë në të cilën është ambasador botëror, ka dhuruar 264 mijë maska mbrojtëse, 15 mijë tampone për të kryer testet dhe rreth 1000 pajisje mbrojtëse.

Solidarizim i madh i Sergio Ramos, që tregon zemrën e madhe në këtë moment të vështirë për bashkëqytetarët e tij dhe gjithë botën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: