Connect with Us

Takaj: Nuk tradhëtojnë vetëm shqiptarët, në Angli bashkohen të gjitha ekipet që të përjashtojnë… Manchester Cityn

Sport

Takaj: Nuk tradhëtojnë vetëm shqiptarët, në Angli bashkohen të gjitha ekipet që të përjashtojnë… Manchester Cityn

Publikuar

-

Kur Skënderbeu do të dënohej në Europë, Ardian Takaj do të shprehej se për të mbërritur në këtë vendim kishin kontribuar edhe vetë shqiptarët. Pra nga ky ambienti jonë i përbashkët, disa persona dhe emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, e kanë dhënë një dorë për të dënuar korçarët.

Por vendimi përfundimtar pritet të jepet në fundin e qershorit dhe për të mirën e futbollit shqiptar, shpresohet që Skënderbeut t’i hiqet ky dënim. Një gjë të tillë e meriton edhe trajneri Daja, që po merr maksimumin në Korçë edhe në një situatë absurde, ndërsa nëse skuadra e tij do të kishte të drejtën e Europës, atëherë me siguri Tirana mund të kishte konkurrencë edhe më të fortë.

Gjithsesi Takaj nuk duhet të shqetësohet, pasi “tradhëtia” nuk është vetëm fenonem shqiptar. Ose për ta thënë më saktësisht, përfitimi do të ishte fjala e duhur. E njëjta gjë po bëhet edhe në Angli. Manchester City do të dënohej nga UEFA me heqje për 2 vite nga Europa dhe gjobë, për shkak të prishjes së rregullave financiarë.

Në këtë moment, “Daily Mail” raporton se të gjitha ekipet e mëdha i kanë bashkuar forcat në një kompani avokkatësh për të kundërshtuar hapur rrugën që Manchester City të garojë në Europë, pasi çështja shkoi në CAS. Këtu flasim për Manchester United, Liverpool, Arsenal dhe Chelsea. Ndërkohë Sheffield United ishte e vetmja skuadër nga 10 të parat që nuk e ka bërë një ankesë të tillë deri tani. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Merr fund votimi, Tirana zgjedh futbollistin më të mirë të shekullit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës mbylli sondazhin për “futbollistin më të mirë bardheblu në 100 vite histori” të 24 herë kampionëve të Shqipërisë. Në faqen zyrtare, Tirana publikoi si fitues emrin e ikonës bardheblu Arben Minga si lojtari më i mirë dhe më i preferuar në historinë e klubit kryeqytetas. Ky sondazh ishte ëelur para 10 ditësh […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit. Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE