Connect with Us

“Takoi shumë herë edhe Dukën, gazetarët nisin testet”, zyrtari i FSHF-së me Koronavirus izolon… Federatën

Sport

“Takoi shumë herë edhe Dukën, gazetarët nisin testet”, zyrtari i FSHF-së me Koronavirus izolon… Federatën

Publikuar

-

Për fat të mirë asnjë futbollist në Shqipëri nuk është prekur nga Covid-19, por nëse kalojmë jashtë fushës së blertë, pikërisht në studiot televizive, rezulton se koronavirusi u ka dhënë një “shkelm” opinionistëve pa e ditur sesa e rrezikshme dhe e dëmshme do të ishte për personat e tjerë.

Në ditët e fundit po qarkullon një lajm se një nga zyrtarët e FSHF-së, Florian Riza rezulton të jetë nga personat që ka rezultuar pozitiv ndaj testit të koronavirusit. Ish-futbollisti ka qënë i përjavshëm edhe në studion e emisionit “Pressing” të Gerti Çarçanit në ABC News, me një panel të zgjeruar gazetarësh, ku ekziston frika se edhe paneli mund të jetë mbartës dhe kanë lluar testet.

Ndërkohë brenda ambjenteve të FSHF-së është dhënë urdhër që asnjë të mos shfaqet në punë. Mësohet se Florian Riza ka pasur kontakte të vazhdueshme me presidentin e FSHF-së Armand Duka, ndërkohë brenda institucionit mēsohet se,të gjithë janë urdhëruar që të mos dalin në zyrë pasi nuk dihet se sa kohë më parë punonjësi ka qenë i infektuar dhe se duhet të qëndrojnë në karantinë.

Personat që kanë punuar në të njëjtën zyrë me personin e infektuar me Covid-19 janë detyruar të izolohen në shtëpi për 14 ditë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: