Connect with Us

Tefik Osmani është gjigant, kapet sërish me arbitrat/ Shihni se çfarë bën në Instagram

Sport

Tefik Osmani është gjigant, kapet sërish me arbitrat/ Shihni se çfarë bën në Instagram

Publikuar

-

Tefik e Osmani është sfiduar nga Grent Halili për të postuar një foto në “Instagram” dhe mbrojtësi i Tiranës nuk është stepur aspak, edhe pse bëhej fjalë për “#uglyfacechallenge”.

Gjithsesi fotoja nuk mund të jetë çfarëdo dhe korçari ka zgjedhur një të hershme, kur ishte pjesë e Tiranës në vitin 2011. Në një takim kundër Skënderbeut, Osmani u tregua i papërmbajtshëm kur Ivan Gvozdenovic u ndeshkua me karton të kuq.

Mbrojtësi shfaqet duke iu vërsulur arbitrit lezhjan Edvin Hoxha, ndërkohë që në Instagram me foton e postuar sfidon Emirjon Sinon, që ishte arbiter i katërt në atë përballje, si dhe Lorenc Jeminin, Andi Koçin, Ermal Barushin dhe Adrian Beqirin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Sionit zbulon prapaskenat, ja pse e hodhi Lenjanin në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

Presidenti i klubit të Sion, Kristian Konstantin, ishte ndër të parët që mori masa radikale për të shmangur krizën si pasojë e ndalesës së koronavirusit. Por nëse klubet e tjera shkurtonin rrogat e lojtarëve me anë të një akordi, ai i kaloi të gjithë në asistencë sociale, ndërsa shkarkoi direkt 9 prej tyre pasi e […]

LEXO TE PLOTE