Connect with Us

Tifozët e Teutës njësoj si ata të Dinamo Zagrebit, shikoni se çfarë bëjnë në këtë kohë të vështirë (foto)

Sport

Tifozët e Teutës njësoj si ata të Dinamo Zagrebit, shikoni se çfarë bëjnë në këtë kohë të vështirë (foto)

Publikuar

-

E gjithë bota po përballet me një situatë shumë të vështirë në këto kohë, për shkak të Koronavirusit që ka prekur shumë persona dhe iu ka marrë jetën shumë prej tyre.

Të shumtë janë personat që po japin ndihmat e tyre, për të lehtësuar sadopak këtë situatë për njerëzit që janë në nevojë. Një gjest shumë të mirë ka bërë edhe tifogrupi i Teutës “Djemtë e Detit”.

Këta të fundit kanë bërë pazar për moshën e tretë dhe ia u kanë dërguar atyre në shtëpitë e tyre.

Një gjest ky shumë i mirë nga tifozët durrsakë, teksa të njëjtën gjë bënë edhe tifozët e Dinamo Zagrebit pak ditë më parë, kur braktisën shtëpitë e tyre dhe dolën të ndihmonin të tjerët, pas dy situatave të vështira siç ishte tërmeti dhe Koronavirusi.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Publikuar

-

Nga

Në Itali ka dhënë mendimin e tij sesi duhet të dilet nga kjo situatë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Një juventin dhe që e adhuron këtë skuadër, por kur vjen puna për të gjetur histori të mëdha suksesi, përfundon te Milani i kohërave të arta. Si në rastin për zgjidhjen e kësaj pandemie dhe […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE