Connect with Us

Amir Rrahmani i ashpër: Lërini interesat politike në këto ditë, më bëni të jetoj në vendin tim

Kombëtare

Amir Rrahmani i ashpër: Lërini interesat politike në këto ditë, më bëni të jetoj në vendin tim

Publikuar

-

Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit ka nxitur reagimin e Amir Rrahmanit. Ish-qendërmbrojtësi i Kombëtares sonë, lojtar i Veronës në Seria A kritikon hapur mënyrën se se politika vepron në Kosovë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai bën thirrje që ka ardhur koha që interesat personalë të politikanëve të lihen në plan të dytë dhe të punohet bashkarisht për ta integruar vendin sa më parë në Europë, shkruan “newsport.al”.

Për të është e pakonceptueshme, që në një situatë pandemike, të votohet mocioni i mosbesimit duke rrëzuar qeverinë në vetëm 50 ditë qeverisje.

“Asnjëherë nuk jam marrë me politikë, por në një situatë pandemike, të kenë më shumë rëndësi interesat personalë se sa shëndeti i kosovarëve, nga të cilët nesër do kërkojnë votën prap, është e pakuptueshme. Edhe sa duhet të presim që Kosova të bëhet një shtet europian?

Si çdo Kosovar, edhe unë dua që shteti im të përparojë, që të kemi një jetë më të mirë të gjithë sepse një ditë edhe una dua të kthehehem të jetoj aty. Është vendi im. E dua”, shkruan Amir Rrahmani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: