Connect with Us

Coronavirusi i prish shumë punë Skënder Gegës, ikën nga Arabia Saudite

Sport

Coronavirusi i prish shumë punë Skënder Gegës, ikën nga Arabia Saudite

Publikuar

-

Ende pa nisur mirë aventurën, Skënder Gega është detyruar të largohet nga Arabia Saudite. Newsport.al mëson se trajneri tropojan në konsensus të plotë me drejtuesit e klubit Al Faisaly ka vendosur të kthehet pranë familjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Situata e krijuar nga virusi i frikshëm “Covid 19” ka paralizuar edhe botën e sportit në gjithë rruzullin.

I ndodhur në këto kushte, Gega e ka parë të udhës t’i bashkohet familjes së tij pasi në këtë kohë s’mund të flitet për futboll. Newsport.al mëson se drejtuesit e klubit e kanë mirëkuptuar dhe i kanë dhënë leje që të kthehet në USA. Edhe pse është mjaft e vështirë të udhëtosh në këtë periudhë për shkak të pezullimit të gjitha fluturimeve, Ambasadat Amerikane po tërheqin gjithë shtetasit e saj.

Klubi arab i ka plotësuar çdo lloj kushti Skënder Gegës. Ai ka qëndruar në një nga hotelet më të mira në vend, teksa të gjitha shpenzimet janë mbuluar nga drejtuesit e Al Faisaly. Momentalisht qeveria arabe ka vendosur karantinim 10-ditor të të gjithë vendit dhe pritet që ky afat të zgjatet dhe më tej.

Kësisoj Gega e ka parë të udhës të largohet për të udhëtuar pranë familjes së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por, sapo situate të përmirësohet, është i detyruar të rikthehet sërish në Arabi për të vijuar punën me skuadrën e Al Faisaly ashtu siç është e parashikuar në kontratën e nënshkruar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE