Connect with Us

Do transferohej te një klub prestigjioz/ Sulmuesi shqiptar i pafat, Koronavirusi i prish karrierën

Sport

Do transferohej te një klub prestigjioz/ Sulmuesi shqiptar i pafat, Koronavirusi i prish karrierën

Publikuar

-

Pandemia që ka shpërhtyer në gjithë globin do të ndikojë shumë rëndë në merkaton e futbollistëve duke ulur vlerat e tyre në treg dhe një nga ata që do ta ndjejë në mënyrë të rëndësishme këtë është Vedat Muriqi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka shkëlqyer me fanellën e Fenerbahçes dhe në zyrat e klubit po rreshtoheshin ofertat e skuadrave të mëdha europiane për të.

Por gjithçka ndryshon me koronavirusin, pasi klubet tani nuk kanë më të ardhura për të bërë blerje të rëndësishme e kësisoj, edhe klubi i Fenerbahçes ka kuptuar se nuk do të përfitojë shumë nëse nxjerr në treg në verë golashënuesin e saj më të mirë.

“Nuk është koha më e mirë për të shitur tani, Muriqi nuk do të shitej për vlerën e tij reale nëse do të transferohej në verë”, kanë shpjeguar për mediat turke persona brenda klubit të Fenerbahçes. Kjo bën të qartë se sulmuesi duhet të përgatitet për një tjetër sezon në Turqi, duke shpresuar që atëherë tregu i lojtarëve të jetë normalizuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: