Connect with Us

Gafa e medias italiane me Rrahmanin, shikoni çfarë shkruan

Seria A

Gafa e medias italiane me Rrahmanin, shikoni çfarë shkruan

Publikuar

-

Amir Rrahmani ka qenë një nga emrat e mbrojtësve më të lakuar në këtë sezon të Serisë A. Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës u transferua në këtë sezon në elitën e futbollit italian, ku pas aventurës me Dinamo Zagreb tashmë po përjeton eksperiencën me Veronën.

Por, kjo vetëm për këtë sezon, pasi 26-vjeçari është shndërruar në janar në futbollistin më të ri të Napolit, me të cilët do bashkohet në këtë verë. Së fundmi, Rrahmani ka folur për Supersport, një deklaratë e cila është reflektuar edhe në median italiane, Corriere dello Sport.

Por, media e famshme ka bërë një gabim pasi ka ngatërruar mbiemrin e Rrahmanit duke bërë një lapsus të vogël. Një gabim i cili është përsëritur disa herë dhe mbi të gjitha nuk është korrigjuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: