Connect with Us

Harrojeni sfidën me letrën higjenike/ Talentet e Apolonisë realizojnë videon epike

Sport

Harrojeni sfidën me letrën higjenike/ Talentet e Apolonisë realizojnë videon epike

Publikuar

-

Pas masave për tu izoluar në shtëpi në internet janë bërë virale video të ndryshme ku njerëz nga bota e sportit por edhe sportdashës kanë realizuar sfidën e teksa xhonglojnë letrën higjenike. Një sfidë kjo e hapur për të treguar që të gjithë të kemi kujdes higjienën personale dhe ndërkohë zbavitemi pak në shtëpi.

Megjithatë nuk është vetmë kjo sfida aktive në internet. FSHF ka bërë thirrje për fëmijët të dërgojnë video teksa luajnë futboll në shtëpitë e tye, ku më pas do të shpërndahen dhe çmimet për videot më të mira. Mëngjesin e sotëm futbollistët e skuadrës së Apolonisë U-17 kanë publikuar një video tepër kreative të realizuar nga shtëpia. Video nis me trajnerin e tyre Bledar Borova i cili i fryn bilbilit për nisjen e stërvitjes dhe më pas talentet e reja të Apolonisë nga shtëpitë e tyre kryejnë “stërvitjen” duke e pasuar topin tek njëri-tjetri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: