Connect with Us

Hyka flet nga Izraeli, tregon si e kalon izolimin me Sabien Lilajn

Kombëtare

Hyka flet nga Izraeli, tregon si e kalon izolimin me Sabien Lilajn

Publikuar

-

Jahmir Hyka luan në Izrael prej janarit të vitit 2019, periudhë kur u largua nga SHBA. 32-vjeçari është pjesë e Ness Ziona, ekip ku luan edhe Sabien Lilaj. Hyka tregon për “Fan Zone” në Supersport se sip o e kalon këtë periudhë karatinimi, teksa nuk i kursen batutat me mesfushorin korçar.

“Ishim në formë të mirë, u ndal kampionati dhe stërvitja. Kjo është jeta, ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. Izraeli mbahet për siguri. Fatmirësisht jam në ekip me Sabien Lilajn dhe qëndrojmë bashkë në këtë periudhë karantine. Normal luajmë play station, e kalojmë kohën në Instagram.

Lilaj është përmirësuar në play station, ka mësuar nga unë. Akoma nuk dihet se ku fillon kampionati. Na kanë dhënë programin për t’u stërvitur. Mundohemi ta zbatojmë, pasi duhet të jemi gati për kampionat“, deklaron Jahmir Hyka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: