Connect with Us

“Iku te Shqipëria, se nuk kishte vend te ne”/ Mediat kosovare thellojnë akoma edhe më shumë përçarjen ndaj Shqipërisë

Kombëtare

“Iku te Shqipëria, se nuk kishte vend te ne”/ Mediat kosovare thellojnë akoma edhe më shumë përçarjen ndaj Shqipërisë

Publikuar

-

Shqiptarët janë të parët që e kërkojnë me ngulm për bashkimin kombëtar, por njëkohësisht edhe të parët që punojnë që kjo të mos ndodhi kurrë. Tashmë me lindjen e Kosovës si një përfaqësuese më vete, ky hendek po bëhet gjithmonë e madh.

Një nga mediat në Kosovë, jepte lajmin që Ardian Ismajli po mbështeste Albin Kurtin në Kosovë, me qeverinë që ra në ditën e djeshme. Por në mënyrë të pakuptimtë, në vazhdimin e lajmin hapen të tjera tema, tërësisht të evitueshme dhe pa llogjikë.

Ismajli përshkruhet si lojtari që iku te Shqipëria për shkak të mungesës së hapësirës që kishte te Dardanët. Më shumë se qesharake, duke ditur që ka mbajtur shiritn e kapitenit te Kosova U-21 për shumë kohë dhe atëherë kur i ndjeri Fadil Vokrri ishte mes nesh, kishte bërë shumë udhëtime vetëm për të bindur Ismajlin që të vinte te Kosova. Por të tjerë përfaqësues nuk ia dinin vlerën dhe Ismajli zgjodhi Kombëtaren e përbashkët, atë të Shqipërisë. Gjithmonë një titullar kudo që ka qenë, ndërsa te dardanët nëse ka një rol ku vuhet ndjeshëm, është një shok për Rrahmanin në qendër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E nis me fanellën e Shaqirit dhe e përfundoi me të tijën/ Ermir Lenjani bën sfidën e pamundur

Publikuar

-

Nga

Mesfushori anësor i Shqipërisë, Emir Lenjani, me anë të një video të publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka dhuruar spektakël. Lenjani ndodhet aktualisht në karantinë, si dhe pa skuadër, pasi u largua nga ekipi zviceran i Sion. 30 vjeçari nga Prishtina, me videon e publikuar, tregoi formën e tij shumë të mirë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sërish polemika, Rama kapet prap me kombëtaren shqiptare

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po mundohet me çdo kusht të ndërgjegjësojë qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të Koronavirusit. Kryeministri njihet edhe për batutat e tij të shumta, teksa shpesh herë ka përmendur edhe Kombëtaren në kohët e fundit, duke iu referuar pësimit të golave në minutat e fundit nga kuqezinjtë. Të […]

LEXO TE PLOTE