Connect with Us

Ish-lojtarët e Skënderbeut bëhen nostalgjikë, kujtojnë kohët e arta

Sport

Ish-lojtarët e Skënderbeut bëhen nostalgjikë, kujtojnë kohët e arta

Publikuar

-

Të izoluar në shtëpitë e tyre për shkak të Koronavirusit, dy nga lojtarët e Skënderbeut janë bërë nostalgjikë

Bëhet fjalë për mbrojtësit e krahut, Leonit Abazi dhe Kristi Vangjeli, të cilët në fund të sezonit të kaluar u larguan nga Skënderbeu.

Abazi është bërë nostalgjik, teksa ka postuar në profilin e tij zyrtar një foto kur ishte pjesë e Kombëtares dhe luante përballë Spanjës, teksa duket në një duel me lojtarin e Barcelonës, Serxhi Roberto.

Ndërsa Vangjeli i cili tashmë aktivizohet te Tirana, ka postuar një foto e bluzën e skuadrës Ukrainase, Çornomorets.

Pikërisht këta të fundit festojnë 84 vjetorin e klubit, dhe Vangjeli që ka qenë pjesë e tyre për 3 sezone e gjysmë i ka uruar ata nëpërmjet rrjeteve sociale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: