Connect with Us

“Kështu premton lehtë dhe vjedh gjithçka”, Edi Rama përfundon në faqen e njohur satirike

Sport

“Kështu premton lehtë dhe vjedh gjithçka”, Edi Rama përfundon në faqen e njohur satirike

Publikuar

-

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dalë ditën e djeshme nëpër rrugët e Tiranës për t’u siguruar në respektimin e masave të marra në luftën ndaj pandemisë Covid-19. Kreu i qeverisë shqiptare ka debatuar me të moshuarti duke u kërkuar që të kthehen nëpër shtëpitë e tyre, ndërsa një detaj tërhoqi vëmendje të madhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Në Italinë fqinje ra në sy menjëherë xhupi i Ramës, që ishte i klubit të Juventusit, një skudër kjo për të cilën vetë Kryeministri është tifoz. Kjo është shpërndarë në media e portale italiane, ndërsa një foto është publikuar edhe nga faqja e njohur “Calciatori brutti”. “Kryeministri i Shqipërisë është vërdallë në Tiranë duke u shpjeguar njerëzve se duhet të qendrojnë në shtëpi. Vëreni ndonjë gjë të çuditshme”, shkruajë këta të fundit për fansat e tyre në faqen e “Facebook”.

E sigurisht komentet nuk kanë munguar, madje disa prej tyre ishin edhe të spikatur, teksa komentuesit ironizonin me ekipin e Juventusit. “Si një politikan i mirë, të paktën ai është koherent … në fushatat elektorale ai mund të premtojë dhe të vjedhë gjithçka”, shkruante njëri prej komentuesëve duke ironizuar me faktin se bardhezinjtë shpesh akuzohen në Serie A si të favorizuar e që shpesh “vjedhin” ndeshjet falë arbitrave.
Ndërkohë një tjetër komenton me fjalët: “Ai e bën atë për të mbajtur distancën e tij, me këtë xhaketë ata të gjithë do t’i qëndrojnë larg”. “Pa maskë mbrojtëse, në fund të fundit është juventin dhe rregullat nuk vlejnë”, është batuta e dikujt tjetër. Komente këto të spikatura dhe të goditura nga ana e ndjekësve të faqes së njohur sarkastike “Calciatori brutti”, të cilat kanë marrë edhe aprovimin e shumë të tjerëve, ndërsa lista e atyre që shkruajnë është vërtet e gjatë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE