Connect with Us

Po shkëlqen në Turqi, dy ekipe të njohura duan Gentian Selmanin

Kombëtare

Po shkëlqen në Turqi, dy ekipe të njohura duan Gentian Selmanin

Publikuar

-

Edhe në këto ditë të vështira, ku futbolli është pezulluar për shkak të Koronavirusit, nuk mungojnë interesimet në merkato.

Së fundmi mediat turke kanë bërë me dije se për portierin e Kombëtares, i cili aktivizohet në ligën e parë me skudrën e Menemenspor, interesohen 2 skuadrat e Superligës turke. Bëhet fjalë për Koniasporin dhe Kasimpasha.

Kujtojmë që Selmani u transferua këtë sezon nga skuadra e Laccit drejt Menemenspor. Gardiani shqiptar po kalon një formë të shkëlqyer te kjo skuadër, teksa ka tërhequr vëmendjen e 2 klubeve të Superligës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: