Connect with Us

Probleme me pagat dhe siguracionet? Andi Lila ka një lajm të madh për futbollistët

Super Liga

Probleme me pagat dhe siguracionet? Andi Lila ka një lajm të madh për futbollistët

Publikuar

-

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë tashmë është pranuar edhe nga FIFPro (Federata Internacionale e Futbollistëve Profesionistë) për t’u bërë pjesë e saj.

Fillimisht SFPSH ka aplikuar dhe pas plotësimit të kushteve të vendosura nga FIFPro do të mund t’i bashkohet familjes së madhe. Një gjë të tillë e bën me dije Sindikata që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, lajmëron së shpejti zëri i lojtarëve shqiptarë do të dëgjohet përtej kufinjve tanë.

“Të nderuar miq dhe dashamirës. Dua t’ju njoftoj se sot pas komukimimeve intesive që kemi patur me FIFPro, eshte pranuar kerkesa e Sindikates së Futbollistëve Profesionistë Shqiptare për të aplikuar për antaresim në këtë organizatë duke na caktuar edhe detyrat që ne duhet te kryejme.

Sigurisht që mbrojtja e të drejtave të futbollisteve Shqiptare nga sot hynë në një dimension tjeter pasi nuk do të jetë vetem Sindikata jonë ajo qe do të mbrojë këto të drejta por sëshpejti edhe FIFPro.

Shumë shpejt të gjitha problemet me të cilat perballen futbollistët Shqiptare si pagat, siguracionet etj, do ti behen prezente FIFPro dhe në këtë menyre edhe zgjidhja e tyre mendoj se do të jetë me e lehtë. Si të gjithë koleget e tyre në mbarë boten edhe futbollistet Shqiptare do të marrin në dorë zgjidhjen e problemeve të tyre”, shkruhet në këtë njoftim.

Kujtojmë që në krye të Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë është Andi Lila, iniciator i krijimit të saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Prej javësh në Spanjë pas mbylljes së kufijve, Vasil Shkurtaj gjen zgjidhjen ideale

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Kukësit, Vasil Shkurtaj ka postuar një video në Instagramin e tij ku shihet duke u stërvitur në kushte shtëpie, si pasojë e izolimit prej koronavirusit. Fakti se po stërvitet në kushte shtëpie, nënkupton që duhet të përshtatet me mjete rrethanore, që në këtë rast janë dy bidona me ujë (të cilat i ka […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Muça; Një shok i ekipit na tha se është infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

E vetmja gjë që mund ta ndalonte vrullin e Tiranës në kampionat, ishte vetëm Koronavirusi që tashmë ka pezulluar futbollin në të gjithë botën. “Si po shkojnë ditën në karantinë? Është shumë e vështirë për çdo njeri jo vetëm për futbollistët. Mund të them se kohën që kam humbur me familjen  time, po e shfrytëzoj […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Befason lojtari i Tiranës: Titullin e meritojmë edhe në tavolinë

Publikuar

-

Nga

Jurgen Çelhaka është zbulimi i sezonit te Tirana. Lojtari që prej fillimit të sezonit është titullar i padiskutueshëm dhe një nga më të mirët e bardhebluve. Në mesfushë është çelësi i skuadrës, duke treguar pjekuri dhe maturi që në ndeshjen e parë si titullar. Shumë e konsiderojnë një nga ata që ka bërë diferencën te […]

LEXO TE PLOTE