Connect with Us

“Reja është izoluar në Itali, Gjimshiti ka nisur stërvitjen”

Kombëtare

“Reja është izoluar në Itali, Gjimshiti ka nisur stërvitjen”

Publikuar

-

Koronavirusi ka izoluar të gjithë në shtëpitë e tyre, teksa nuk mund t’i shpëtojnë kësaj as stafi dhe lojtarët e Kombëtares.

Asisteti i Edi Rejës te Kombëtarja, Ervin Bulku, ka dhënë një intervistë për “Fan Zone”, ku ka folur për situatën aktuale. Bulku ka thënë se lojtarët po stërviten nga shtëpia, duke thënë se edhe Reja është izoluar në shtëpinë e tij.  “Nuk jam një tip që dal shumë jashtë, por tani është një moment që të gjithë të qëndrojnë në shtëpi.

I gjithë stafi i Kombëtares jemi në kontakte, ku flasim për gjithçka, ku flasim edhe me stafet e tjera. Jemi munduar që kush ka mundësi të punojë nga shtëpia, t’iu dërgojmë me video pjesë për tu stërvitur që të mos jenë në nivelin zero, në mënyrë që ata të jenë gati kur të fillojë kampionati.

Kam folur me lojtarë nga Kombëtarja, dhe më kanë vënë në dijeni që ekipet e tyre iu kanë çuar pjesë për tu stërvitur si biçikleta apo edhe gjëra të tjera. Ka edhe si Gjimshiti i cili është në një kompleks në Bergamo, ku stërvitet me 8 persona të tjerë. Me Rejan flasim pothuajse çdo ditë dhe është i izoluar në shtëpinë e tij.”, u shpreh Bulku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: