Connect with Us

Rrëfimi i Orges Shehit: Ja si e përgatis skudrën

Sport

Rrëfimi i Orges Shehit: Ja si e përgatis skudrën

Publikuar

-

Orges Shehi, si trajner nuk e ka provuar ende shijen e fitores te skuadra kuksiane. E megjithatë, ai dhe verilondorët nuk dorëzohen në betejën që ata kanë për kreun e renditjes në Superiore, të cilët e kanë pasur pronë të vetën për disa javë këtë sezon.

Situata

Në një intervistë për “RTSH Sport”, ka folur dhe trajneri i Kukësit, Orges Shehi. Sipas tij, kjo situatë do të kalojë shpejt, por tregon se si ai e mban të përgatitur skuadrën e tij. “Ndodhemi në një situatë të vështië jo vetëm ne, por e gjithë bota. Në këto kushte qe ndodhemi nuk na mbetet gjë tjetër vetëm të shpresojmë që kjo të kalojë sa më shpejt. Për të kaluar këtë gjendje sa më shpejt duhet të zbatojnë të gjitha rregullat për të mos këputur zinxhirin e infektimit. Ditët e para ishin të vështira, pastaj njeriu e mbledh mendjen që do të rrijë në shtëpi dhe e organizon ditën sa mundet”, – tha Shehi.

Stërvitja

“Skudra ka marrë një program të cilën e kemi dhënë kur stërvitja u ndërpre. Unë në telefonim tim ka një program që i kontrolloj të gjitha vrapimet e lojtarëve aq sa mundem. Sigurisht nuk mund ta detyroj skuadrën të dali jashtë orar pa orar, por atëherë kur munden futbollistët bëjnë sa të munden vrapime. Sa i përket kontrollit të lojtarëve ata na i dërgojnë ato me video”.

Mungesa e futbollit

I pyetur sa sa i mungon futbolli në këto javë ndërprerje të garës, trajneri i verilindorëve që ka qenë edhe një nga “gardinët” më të spikatur në elitën tonë në këto dy vitet e fundit, duke veshur edhe fanellën kuqezi të Kombëtares, A, në fund ka theksuar se: “Normalisht që më mungon futbolli pasi është pjesë e jetës sonë. Na mungon jeta, na mungon përditshmëria e shpresoj që kjo të rikthehet për vazhdimin e gjithë secilit. Jam optmist që kjo situatë do të mbarojë, por duhet të jemi të durueshëm. Besoj se kampionati do të fillojë e thash e m lartë që është vetëm çështje kohe e gjithçka do të kthehen në normalitet”, u shpreh Shehi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: