Connect with Us

Talentet e Apolonisë, i befasojnë të gjithë me videon spektakolare që po bën xhiron e internetit

Sport

Talentet e Apolonisë, i befasojnë të gjithë me videon spektakolare që po bën xhiron e internetit

Publikuar

-

Pas masave për tu izoluar në shtëpi në internet janë bërë virale video të ndryshme ku njerëz nga bota e sportit por edhe sportdashës kanë realizuar sfidën e teksa xhonglojnë letrën higjenike. Një sfidë kjo e hapur për të treguar që të gjithë të kemi kujdes higjienën personale dhe ndërkohë zbavitemi pak në shtëpi.

Megjithatë nuk është vetmë kjo sfida aktive në internet. FSHF ka bërë thirrje për fëmijët të dërgojnë video teksa luajnë futboll në shtëpitë e tye, ku më pas do të shpërndahen dhe çmimet për videot më të mira. Mëngjesin e sotëm futbollistët e skuadrës së Apolonisë U-17 kanë publikuar një video tepër kreative të realizuar nga shtëpia. Video nis me trajnerin e tyre Bledar Borova i cili i fryn bilbilit për nisjen e stërvitjes dhe më pas talentet e reja të Apolonisë nga shtëpitë e tyre kryejnë “stërvitjen” duke e pasuar topin tek njëri-tjetri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE