Connect with Us

Video/ Teuta i befason të gjithë, nis stërvitjen në këtë periudhë të vështirë

Sport

Video/ Teuta i befason të gjithë, nis stërvitjen në këtë periudhë të vështirë

Publikuar

-

Lojtarët e Teutës zbresin në fushë. Sot në orën 09:30 janë paraqitur në ambjentet e stadiumit “Niko Dovana” kapiteni Renato Arapi, si dhe mesfushorët Arber Çyrbja dhe Fabian Beqja.

Nën drejtimin e përgatitësit atletik, Eduard Salillari, ata janë stërvitur për afro një orë, kryesisht përgatitje fizike në fushën e impiantit. Më pas në orën 11:00 kanë mbërritur në stadium edhe tri lojtarë të tjerë, pikërisht Sherif Kallaku, Lorenco Vila dhe Dejvid Kapllani. I pranishëm ka qenë edhe trajneri Edi Martini, i cili sot ka mbërritur në Durrës.

Ideja e stafi është që të stërvisë me aq mundësi sa ka lojtarët, por duke respektuar rregullat. Pra, ekipi të mos stërvitet në grup, por të ketë alternime si ndodhi sot, ku u stërvitën nga tre lojtarë në dy seanca që zgjatën nga 60 minuta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: