Connect with Us

Arrestimi i Duros shkon deri në Qipro, ish-lojtari i kombëtares do ta pësojë keq

Sport

Arrestimi i Duros shkon deri në Qipro, ish-lojtari i kombëtares do ta pësojë keq

Publikuar

-

Një nga emrat më të njohur të futbollit shqiptar dhe Kombëtares kuqezi, Klodian Duro, ka rënë në duart e policisë ditën e sotme. Lajm ky që me sa duket nuk ka bërë bujë të madhe vetëm në vendin tonë, pasi ngjarja ka shkuar edhe në Qipro ku ish-futbollisti në të shkuarën ka zhvilluar karrierën e tij.

Thyerja e urdhërit të mbrojtjes ndaj ish-bashkëshortes së tij i ka kushtuar rëndë Duros, që tani duhet të përgjigjet përpara ligjit për veprimin e tij.

Një ngjarje e tillë padyshim që ngre vëmendjen e të gjithëve, sidomos kur bëhet fjalë për një sportist që ka dhënë shumë në fushën e lojës gjatë kohës kur ka qenë aktiv.

Klodian Duro ka luajtur për 2 vite në kampionatin qipriot me klubet Apollon Limasol dhe Omonia Nicosia, për këtë arsye edhe media e shtetit ishullor “omonianews” ka ndarë me lexuesit e vetë një lajm të tillë, teksa ish-mesfushori shiptar është një emër i njohur për ta./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: