Connect with Us

E ka bërë zakon, arbitrja shqiptare vazhdon të tregojë format e saj në rrjetet sociale

Sport

E ka bërë zakon, arbitrja shqiptare vazhdon të tregojë format e saj në rrjetet sociale

Publikuar

-

Emanuela Rusta po i tregon të gjitha vajzave se me pak vullnet dhe kreativitet mund të stërviten në mënyrë cilësore edhe në dhomën e ndenjës.

Bukuroshja elbasanase dhe njëkohësisht gjyqtarja më e mirë në vend ka publikuar ditën e sotme pjesë nga seanca e saj stërvitore, ku duket në formë shumë të mirë dhe mos pasja e kushteve të duhura për tu stërvitur nuk ka ndikuar aspak në fizikun e saj.

Rusta aplikon ushtrime të ndryshme, ku edhe vëmendjen kryesore ia kushton këmbëve, që për një arbitre janë aq të rëndësishme. Emanuela improvizon edhe me sende alternative, ku ditën e sotme ka përdorur një shishe me ujë për të zëvendësuar girat e zkonshme të palestrës.

Kujtojmë se Rusta është gjyqtarja e parë femër që merr stemën e FIFA-s në historinë e arbitrimit shqiptar. Ajo ka pasur mundësinë të arbitrojë edhe ndeshje të Superiores, edhe pse akoma jo si gjyqtare kryesore. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: