Connect with Us

I sëmurë dhe i izoluar, legjenda Pele merr lajmin e keq

Sport

I sëmurë dhe i izoluar, legjenda Pele merr lajmin e keq

Publikuar

-

Një lajm i hidhur ka ardhur ditën e sotme për legjendën e futbollit, Pele, teksa vëllai i tij më i ri është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare. Zoca ishte shtruar në spital prej disa kohësh për shak të një sëmundjeje të rëndë si kanceri i prostatës, por nuk mundi ta fitonte dot betejën me këtë të fundit. E shkuara e tij njësoj si e Pele ka qenë e lidhur me futbollin, por pa iu afruar suksesit të atij që të gjithë e njohin si më të mirin e të gjitha kohërave.

Lajmin e ka përcjellë edhe vetë klubi i Santos, fanellën e të cilit e kanë veshur më parë të dy vëllezërit brazilian. Megjithatë një tjetër lajm i keq për Pele është fakti se me shumë mundësi nuk mund të jetë i pranishën në funeralin e Zoca-s, teksa është duke ndjekur rregullat e karantinës. Madje edhe gjendja e tij shëndetësore nuk është e mirë, duke qenë një tjetër pengesë për të qenë prezent në varrimin e vëllait të tij./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: