Connect with Us

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë.

Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më i keq, me 969 vdekje. Gjithashtu ulje nuk po njeh as numri i të prekurve, duke qenë ende një gjendje alarmante. Nga ana tjetër, drejtuesit e lartë të futbollit presin për kampionatet.

Vetëm pak orë më parë, Igli Tare ka folur për “Tuttosport”: “Prioriteti është luftimi i virusit dhe mbyllja e këtij sezoni. Duke mos e bërë këtë gjë, do të ishte fatale për situatën ekonomike të futbollit. Shpresojmë që kampionati të luhet deri në fund, edhe pse nuk e dimë se kur mund të mbyllet. Vetëm më vonë mund të mendojmë për organizimin e merkatos. Do të jetë e komplikuar, normalisht. Mua personalisht nuk më intrigon ideja që të zgjas deri në dimër merkato”, ka thënë Tare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: