Connect with Us

Mesfushori i Milanit me një rekord në Serinë A, por në Europë është në barazim me Gjasulën

Seria A

Mesfushori i Milanit me një rekord në Serinë A, por në Europë është në barazim me Gjasulën

Publikuar

-

Isamel Benaser ishte një nga përforcimet e Milanit në këtë sezon. Futbollisti i ardhur nga Empoli, nuk pati një start të mirë, megjithatë gjatë kampionatit e mori veten dhe tashmë është kthyer në një titullar për kuqezinjtë e Stefano Piolit.

Ndërkohë, alegjeriani ka vendosur edhe një rekord në Serinë A. Nuk bëhët fjalë për gola më shumë të shënuar, apo më shumë asiste të dhuruar.

Por, bëhet fjalë për punët e pista që bëhen në fushën e futbollit, teksa mesfushori rezulton si më i ndëshkuari i kampionatit me karton të verdhë. Deri më tani, Benaser e ka parë ngjyrën e verdhë plot 12 herë, duke lënë pas emra si De Ron, Romero apo Mançini.

Megjithatë, sa i përket kampionateve në Europë, Benaser duhet ta ndajë këtë rekord me Klaus Gjasulën. “Gladiatori” i Paderborn njihet për luftën e fortë që bën në fushë, nisur edhe nga roli i shkatërruesit. Kështu, Gjasula është miqësuar shumë me kartonin e verdhë, e tashmë për këtë fakt ndan një rekord me mesfushorin e Milanit./vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: