Connect with Us

Skandali/ Ikën me paratë e tyre në Europian, boksierët shqiptarë mbeten në Londër

Sport

Skandali/ Ikën me paratë e tyre në Europian, boksierët shqiptarë mbeten në Londër

Publikuar

-

Virusi Covid-19 siç dihet tashmë ka shkaktuar një kaos të vërtetë në të gjithë botën. Të gjitha aktivitet sportive janë pezulluar dhe një prej këtyre eventeve ishte edhe Kampionati Europian i Boksit, ku duelet nisën në Londër, por që më pas u ndërprenë.

Në këtë aktivitet Shqipëria përfaqësohej me boksierët Krenar dhe Rexhildo Zeneli, të cilët prej 10 ditësh kanë mbetur të bllokuar në Britaninë e Madhe, për shkak të pezullimit të fluturimeve. Për këtë situatë, “Panorama Sport” kontaktoi me Florend Kalivopullin, presidentin e Federatës Shqiptare të Boksit:

“Tre herë ua kemi prerë biletat, por ka dështuar kthimi i tyre në atdhe për shkak të situatës që po kalojmë me virusin, ku u pezulluan fluturimet. Kishim edhe një variant nga Maqedonia e Veriut, por edhe ky rast dështoi, pasi duhej të ndaleshin në Sofie dhe ishte e pamundur për ne që ti merrnin atje”, tregon Kalivopulli, i cili më pas shton:

“Tani jemi në pritje të ri-atdhesimit të tyre. Janë më shumë se 100 persona që kanë mbetur në Britani dhe do të ketë një avion për rikthimin e tyre në Shqipëri”. Më tej kreu i boksit shqiptar tregon edhe vështirësitë në këtë event kualifikues për në olimpiadë: “Sportistët kanë udhëtuar me shpenzimet e tyre gjithashtu dhe me ndihmën time personale, kjo për shkak të vonesës me çeljen e fondit grant.

BOKS

E megjithatë bënë një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjet që zhvilluan, para se të ndërpritej aktiviteti. Për shkak të buxhetit nuk dërguam as staf dhe as trajnerë, ku arritëm kompromisin dhe patëm mbështetje nga trajneri i Kosovës”, përfundon Kalivopulli. Kujtojmë që në të njëjtën situatë, të bllokuar në Londër ishte edhe ekipi kosovar, por tashmë ata janë kthyer në vendin e tyre, pasi Behgjet Pacolli u mundësoi një avion privat duke i kthyer në Kosovë, e tani po i nënshtohen karantinës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: