Connect with Us

Gazetari i njohur turpëron Nevil Deden/ ‘Heroi i Federatës’ e ka pranuar se goli ishte me dorë

Sport

Gazetari i njohur turpëron Nevil Deden/ ‘Heroi i Federatës’ e ka pranuar se goli ishte me dorë

Publikuar

-

Futbolli në Shqipëri është ndalur, teksa ende nuk ka një datë për rinisjen e tij. Në këto kushte vetëizolimi, të gjithë janë duke kujtuar momentet e bukura dhe ato jo aq të bukura. Një të tillë e ka sjellë në vëmendje gazetari i mirënjohur sportiv, Moisi Dalipaj.

Vlonjati ka sjellë në memorie 15 majin e 1996, vit kur në finalen e Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Flamurtarit në “Qemal Stafa”, goli i barazimit për bardheblutë ishte shënuar në një mënyrë ose tjetër edhe me ndihmën e dorë, gjë që është pranuar sot pas 24 vitesh nga protagonisti Nevil Dede, sipas gazetarit Dalipaj. Ky gol i dha mundësinë Tiranës që të fitonte me penallti 4-3, duke ngritur lart trofeun. Sipas Dalipaj që e cilëson Deden si “Heroin e Federatës”, kjo gjë duhej të ishte bërë më herët, pasi tani nuk vlen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: