Connect with Us

Kristal Abzaj mbetet pa rrogë, klubi i tregon derën

Sport

Kristal Abzaj mbetet pa rrogë, klubi i tregon derën

Publikuar

-

Situata e krijuar nga Coronavirusi ka krijuar kaos edhe në botën e futbollit. Ekonomia dhe buxheti i shumë klubeve është reduktuar. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në Belgjikë me klubin e Anderlehtit që investoi shumë por rezultatet s’ishin të duhurat. Klubi belg u ka bërë me dije të gjithë lojtarëve që do t’u mbahet nga një rrogë për të përballuar situatën e krijuar nga “Covid 19”.

Ende s’ka një përgjigje nga ana e futbollistëve, edhe pse drejtuesit e kanë thënë fjalën e tyre. Në këtë listë është edhe Kristal Abazaj që luan i huazuar te Kukësi, por që një pjesë të mirë të pagës ia paguan Anderlehti.

Ndërkohë që po planifikohet që në merkaton e verës një pjesë e mirë e lojtarëve që s’janë në plane të shiten me kosto të ulëta. Sikurse raporton Supersport, ndër ta bën pjesë edhe lojtari që spikati në Shqipëri gjatë kohës kur kontribuonte për ngjyrat e Luftëtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: