Connect with Us

Ngo shtyn kohën e karantinës me yllin e Manchester Cityt

Sport

Ngo shtyn kohën e karantinës me yllin e Manchester Cityt

Publikuar

-

Të shumtë janë njerëzit që janë izoluar në shtëpitë e tyre në këto ditë të vështira nga Koronavirusi, teksa përjashtim nuk bëjnë as futbollistët.

Një ngushëllim për shumë njerëz, padyshim është “playstation”, ku ata luajnë FIFA Online. Të njëjtën gjë ka bërë ditën e djeshme edhe sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo.

Ky i fundit ka bërë një ndeshje me shokun e tij të ngushtë që luan për Mançester Sitin, Rrahim Stërling. Sulmuesi i Tiranës e ka mposhtur atë të Sitit, teksa nuk ka nguruar edhe të tallet me të.

Ngo ka postuar foton ku e ka mposhtur 3-1 Stërlingun dhe i bën pyetjen nëse luajti ai apo djali i tij: “Po luaje ti apo Tiago”, shkruan lojtari bardheblu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: