Connect with Us

VIDEO/ Goli i Daniel Xhafajt në portën e Egbosë, Dinamo “provokon” Tiranën

Sport

VIDEO/ Goli i Daniel Xhafajt në portën e Egbosë, Dinamo “provokon” Tiranën

Publikuar

-

Ndonëse prej vitesh militon në ujërat e Kategorisë së Parë, Dinamo njihet nga të gjithë si një nga ekipet më të titulluara në Shqipëri.

Tani që futbolli është pezulluar dhe njerëzit janë të detyruar të qëndrojnë të izoluar në shtëpitë e tyre, te Dinamo janë bërë nostalgjikë, duke treguar moment nga e kaluara.

Një nga to është edhe titulli i fituar nga dinamovitët në vitin 2001-2002. Pikërisht klubi kryeqytetas, ka postuar një video në “Facebook”, ku është një gol i shënuar nga Daniel Xhafaj ndaj Tiranës, që e kishin edhe rivale për titull, ndërkohë që portier asokohe ishte Emanuel Ego.H

Ky i fundit që tashmë po udhëheq Tiranën drejt titullit kampion, pësoi një gol mes këmbëve atë sezon, kur Dinamo fitonte titullin dhe tashmë e kujton me nostalgji.

Titulli i 16-Të

VIDEO/ Dinamo Kampione 2001-2002Xhafaj, gol me topin mes këmbëve portierit Egbo.

Gepostet von FK Dinamo Tirana am Samstag, 28. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: