Connect with Us

FOTO/ Futbollistët e huaj të Vllaznisë bëjnë gjestin e madh për njerëzit në nevojë

Sport

FOTO/ Futbollistët e huaj të Vllaznisë bëjnë gjestin e madh për njerëzit në nevojë

Publikuar

-

Futbollistët e huaj të Vllaznisë kanë treguar sot se lidhja që kanë krijuar me qytetin e Shkodrës shkon përtej aspektit sportiv. Tre prej tyre kanë treguar me vepra se janë gati të ndihmojnë popullatën në qytet, në një periduhë vështirësie të madhe për shtresat në nevojë, si pasojë e bllokimit të jetës normale si pasojë e koronavirusit.

Mesfushori brazilian Hygor ka postuar sot foto ku ka treguar se si bashkë me sulmuesin braziilian Zhunior dhe me moldavin Sidorenko, u ishin bashkuar nismës së një misioni humanitar në Shkodër, për të ndihmuar familjet në nevojë.

Ata kanë blerë ushqime dhe i kanë shpërndarë sot në qytet, duke dhënë kontributin e tyre që qytetarët shkodranë të kalojnë me sa më pak vuajtje këtë periudhë të vështirë kur jeta e shumëkujt është transformuar plotësisht nga kjo krizë e paprecedent.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: