Connect with Us

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Kombëtare

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Duartrokitja nga ballkoni në orën 8 të mbrëmjes për doktorët spanjollë dhe personelin shëndetësor që po luftojnë me koronavirusin është kthyer në diçka të përditshme tashmë.

Një nga këta persona që e kryen çdo mbrëmje këtë gjest mirënjohjeje është dhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku, i cili luan për skuadrën e Malagës në Spanjë.

entrevista_a_sadiku_fotos_jesus_noguera

Në një intervistë të dhënë për “Malaga CF”, 28 vjeçari shpjegon se videot që poston ai në Instagramin e tij nuk janë thjesht një postim Instagrami por e bën këtë gjë sepse e ndjen vërtetë.

Sadiku-Bare-Malaga

“Duhet t’i duartrokasim doktorët që po bëjnë shumë në këto ditë të vështira. Shpresoj të mbarojë së shpejti, por nuk duhet harruar se falë tyre shumë njerëz po rikthehen në shtëpi të shëruar.

Nuk i postoj videot vetëm sepse duhet të postoj diçka. E bëj sepse jam një person  ndjeshëm. Videot i postoj sepse më pëlqen fakti që mjekët duartrokiten. Ne po vuajmë, por me anë të duartrokitjeve tregojmë që jemi të gjithë bashkë,” shprehet Sadiku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: