Connect with Us

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Kombëtare

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Publikuar

-

Në Itali ka dhënë mendimin e tij sesi duhet të dilet nga kjo situatë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Një juventin dhe që e adhuron këtë skuadër, por kur vjen puna për të gjetur histori të mëdha suksesi, përfundon te Milani i kohërave të arta.

Si në rastin për zgjidhjen e kësaj pandemie dhe zhdukjen e saj, ku kryeministri shqiptar shprehet se nuk duhet të qendrohet vetëm në mbrojtje, por të gjithë duhet të veprojnë si një trup i vetëm, të mbrohen dhe sulmojnë njëkohësisht si me Sakin e kuqezinjëve.

“Ne sigurisht që nuk do ta ndryshojmë valën e luftës me tridhjetë mjekë dhe infermierë, por ishte e natyrshme për t’u bërë sepse ne po luftojmë edhe këtu, por të luftosh në Itali, është njëlloj si në shtëpinë tënde.

Kthimi i nderit nuk është fjala e duhur sepse ne kurrë nuk do të jemi në gjendje që të përgjigjemi për ato që ka bërë Italia dhe italianët për ne në kohët e errëta. Thjeshtë po bëjmë ato detyrat e shtëpisë si anëtare e një familje që është edhe e jona.

Në familjen italiane shumë shqiptarë tani janë një pjesë e integruar. Armiku i padukshëm sulmoi të gjithë ne në të njëjtën kohë dhe ne duhet që jo vetëm të mbrohemi, por të provojmë edhe sulmin. Kjo duhet të bëhet në të gjithë Europën sepse nuk mund të fitosh duke ndenjur vetëm në mbrojtje. Europa duhet të imitojë Milanin e Sakit, nuk mund të mbrosh vetëm dhe duhet të jesh një ekip pa yje, atje ku të gjithë mbrojnë dhe sulmojnë”, ka thënë Rama. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: