Connect with Us

“Shteti nuk ka asnjë detyrim, përgjegjësia bie mbi UEFA-n”, ish-administratori i Tiranës hedh poshtë kërkesën e Ligës

Sport

“Shteti nuk ka asnjë detyrim, përgjegjësia bie mbi UEFA-n”, ish-administratori i Tiranës hedh poshtë kërkesën e Ligës

Publikuar

-

Një ditë më parë presidentët e klubeve shqiptare nëpërmjet përfaqësisë së Ligës Profesioniste i kërkuan mbështetje financiare qeverisë. Ndërprerja e futbollit dhe njëherazi i sponsorizimeve bëri që shumë prej klubeve ta gjenin veten ngushtë. Nëpërmjet një letre zyrtare, Liga kërkoi që në planin financiar të qeverisë për luftën kundër virusit Covid-19 të përfshihej dhe futbolli.

Por ky pretendim hidhet poshtë nga ish-administratori i Tiranës, Salih Tagani. Në një prononcim për “Abc.News” Tagani shprehet se shteti në këto raste nuk ka snjë detyrim financiar pasi ekonomia e klubeve është më tepër nën përgjegjësinë e UEFA-s. Ish-administratri beson se e gjithë kjo kërkesë mund të lidhen me faktin se presidentet e klubeve kërkojnë ulje të detyrimeve tatimore në biznesin e tyre nga qeveria shqiptare.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: