Connect with Us

Te Partizani bëhen nostalgjikë, kujtojnë supersfidën me gjigantët holandezë

Sport

Te Partizani bëhen nostalgjikë, kujtojnë supersfidën me gjigantët holandezë

Publikuar

-

Partizani është në periudhë pushimesh për shkak të situates së pazakontë që është krijuar në mbarë Botën nga “Covid-19”. Në fakt, drejtuesit e kuqe, ndryshe nga klubet e tjera u kanë dhënë program të veçantë lojtarëve dhe janë duke i ndjekur në distancë nëpërmjet komunikimeve elektronike.

Në faqen zyrtare të klubit të kuq është postuar një ndeshje me të vërtetë historike, një përballje e zhvilluar afro dy dekada më parë, Partizani-Fejnordi.

Sfida e zhvilluar në Tiranë ka përfudnuar 0-0, ku skuadra kryeqytetase ka bërë një paraqitje mjaft të mirë, ndërsa trajner te të kuqtë ka qenë Sulejman Starova. Ndërsa sfida e luajtur në Holandë ka përfunduar 1-0…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: