Connect with Us

Video/ Tentoi të realizonte “alla Panenka”, shoku i Llullakut bëhet gazi i botës

Sport

Video/ Tentoi të realizonte “alla Panenka”, shoku i Llullakut bëhet gazi i botës

Publikuar

-

Bjellorusia nuk e ka ndalur futbollin, edhe pse tifozët në stadium shkojnë me maska dhe në fillim të ndeshjeve u matet temperatura. COVID-19 është kthyer në tmerrin e gjithë botës, por bjellorusët po tentojnë ta mposhtim me vodka e futboll.

Shakhtyor Soligorsk dje mori fitoren e parë në kampionat dhe titullar ishte edhe sulmuesi shqiptar, Azdren Llullaku. Ai dha një asist në fitoren 0-2 që skuadra e tij mori në transfertë kundër Gorodeya. Rezultati mund të kishte qenë edhe më i thellë.

Kur ndeshja ishte 0-1 në favor të Soligorks, mesfushori Yuri Kendysh u tregua i pasaktë nga pika e bardhë e 11-metërshit. Lojtari i kombëtares bjelloruse tentoi të bënte një “panenka” dhe portieri ra në grackë, por topi shkoi mbi traun e portës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: