Connect with Us

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, ashtu si finalet e mëdha.

Katalanasja Sport tregon se si dy yjet e futbollit mund të kishin luajtur në të njëjtën skuadër. Portugezi u transferua nga Manchester United te Real Madrid në vitin 2009 për shumën e 94 milion eurove. Për pak fare mund të kishte përfunduar te Barcelona.

Trajneri legjendar i United, Sir Alex Ferguson kishte një akord me “Los Blancos”. Roman Calderon dha dorëheqjen nga presidenca e Realit në janar dhe akordi u rrezikua. Në klubin e famshëm ishin në dilemë për të shpenzuar kaq para për CR7.

Disa deklarata nga kampi spanjoll nuk i pëlqyen dhe e acaruan Ferguson, i cili ishte gati të prishte akordin e arritur. Në të njëjtën kohë, agjenti Mendes filloi të marrë parasysh ofertat e Barcelonës dhe Manchester City. Futja e katalanasve në garë alarmoi Realin.

“Nuk do të fitojmë asgjë për 10 vitet e ardhshme nëse Ronaldo shkon te Barcelona”, u shpreh Jose Angel Sanchez, CEO i klubit Merengues. Reali u bind dhe Ferguson dhe “ok”-in për kalimin e Cristiano Ronaldos në “Santiago Bernabeu”. Pjesa tjetër është histori…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: