Connect with Us

De Biazi ndjehet krenar për Shqipërinë, i prek të gjithë me postimin e tij

Kombëtare

De Biazi ndjehet krenar për Shqipërinë, i prek të gjithë me postimin e tij

Publikuar

-

Ish-trajneri i Shqipërisë Xhani De Biazi falenderoi qeverinë shqiptare për dërgimin e kontigjentit me 30 mjekë, që do të ndihmojnë kolegët e tyre italianë për të përballuar krizën humanitare te fqinjët tanë nga koronavirusi.

Ish-tekniku i skuadrës kuqezi, i cili arriti të kualifikonte kombëtaren tonë për herë të parë në një kompeticion madhor të futbollit si EURO 2016, nënvizoi fjalët e kryeministrit tonë Edi Rama se “Italia është shtëpia jonë dhe sot jemi të gjithë italianë!”.

Fqinji jonë po kalon një tragjedi të vërtetë humanitare, ku numërohen mbi 10 mijë të vdekur prej koronavirusit.

Mesazhi i Xhani De Biazit:

“ITALIA ËSHTË SHTËPIA JONË🇦🇱🇮🇹 SOT JEMI TË GJITHË ITALIANË”

“ITALIA E’ CASA NOSTRA🇦🇱🇮🇹OGGI SIAMO TUTTI ITALIANI”

Grazie Albania!!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: