Connect with Us

E bujshme/ Sulmuesi i Kukësit bllokohet në Barcelonë, shkak i koronavirusit

Sport

E bujshme/ Sulmuesi i Kukësit bllokohet në Barcelonë, shkak i koronavirusit

Publikuar

-

Mbas ndërprerjes së kampionatit autori i 16 golave me Kukësin për shkak të dëmtimit që pësoi me datën 4 mars në ndeshjen Kukësi-Vllaznia. Shkurtaj kishte nevojë urgjente për fizioterapi mbas vizitavë dhe skanerave që kreu në një strukturë private në Tiranë e për këtë arsye ai udhëtoi për në Greqi, ku në shtetin helen ka mjek dhe fizioterapist personal ku ndiqet prej vitesh, por për shkak dhë të masave që shteti shqiptar ndërmori për mbylljen e klinikave apo dyqaneve në Tiranë. Por, sapo ai nisi terapinë dhe stërvitjen mbas një jave dhe në Greqi pati kufizime dhe mbyllje të këtyre strukurave.

Për të mos humbur kohë Shkurtaj u zhvendos në Barcelonë në Spanjë ku vijoi terapinë dhe procesin e rikuperimit, por dhe atje masat vazhduan dhe çdo gjë stopoi. Tashmë prej disa ditësh ai kërkon të rikthehet në Shqipëri, por ka qenë e pamundur. 27-vjeçari i janë djegur plot tre bileta avioni dhe akoma nuk ka mundur të rikthehet dot në Shqipëri.
Lojtari ka kominikuar me klubin dhe këta të fundit, por dhe vlonjati personalisht ka komunikuar me zyrtarë të shtetit dhe Ministrisë së Jashtme, por alternativat kanë qenë të pakta, për mos të thënë zero.

Një autobus ka udhëtuar nga Barcelona drejt Lionit e më pas për në shtete të tjera për të ardhur në Shqipëri, por Shkurtaj e ka pasur të pamundur për të udhëtuar me të, pasi numri i shumtë i pasagjerëve ka berë që ai të jetë skeptikë dhe mund të rrëzikohej nga numri i udhëtarëve. Me avion është alternativa më e mirë dhe më e shpejtë, por akoma nuk po realizohet një mundësi udhëtimi e tillë për shkak të masave që kanë marrë shtetet europiane. Vlonjati ka familjen në Tiranë, e cila e pret që të rikthehet sa më shpejt në kryeqytet, pasi dhe shpenzimet e qëndrimit në Spanjë janë kolosale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: