Connect with Us

Ergys Kaçe e ndan mendjen, do të largohet përfundimisht nga kampionati grek

Kombëtare

Ergys Kaçe e ndan mendjen, do të largohet përfundimisht nga kampionati grek

Publikuar

-

Ergys Kaçe do të largohet për herë të parë në karrierë nga Greqia. Shumë huazime të njëpasnjëshme, ndërsa në të vetmin rast që ka qenë jashtë këtij vendi fqinj, ishte në Plzen. Por edhe atje si huazim, pasi kartonin e këtij mesfushori e ka pasur gjatë gjithë kohës PAOK.

Një lojtar që mund të thuhet me plotë fjalën që i ka marrë pak karrierës së tij, pasi ka më shumë vlera dhe aftësi për të dëshmuar. Aktualisht është pjesë e Larisas, deri në fundin e këtij sezoni. Shanset që kjo skuadër ta blejë kartonin e tij te PAOK janë të pakëta, ndërsa skuadra mëmë do të heq dorë prej tij pas shumë vitesh.

Mediat greke raportojnë se Ergys Kaçe ka shumë shanse që të vazhdojë karrierën e tij jashtë Greqisë në merkaton e ardhshme. Kjo do të ishte hera e parë për të, si një largim përfundimtar. Megjithëse nuk përjashtohet mundësia nëse vjen një propozim nga një ekip tjetër grek për t’u marrë në shqyrtim, por këto shanse janë të pakëta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: