Connect with Us

FOTO/ Nis sfida e re në rrjetet sociale, njihuni me 11-shet më të mira të Rrocës, Rapos dhe Ditës

Sport

FOTO/ Nis sfida e re në rrjetet sociale, njihuni me 11-shet më të mira të Rrocës, Rapos dhe Ditës

Publikuar

-

Sfida më e re e “Instagramit” është lançuar ditën e djeshme. Të gjithë do të duhet të formojnë formacionet më të mira në histori sipas arsyetimit personal. Vasil Shkurtaj shpërndau sfidën te shokët e tij dhe njëri prej tyre, Eduart Rroca vendos t’i përgjigjet me një formacion shumë sulmues. Ndoshta do të pësonin shumë, por do shënonin dyfishin.

Përveç Rrocës është edhe Bruno Dita ai që zgjedh formacionin më të mirë të historisë së këtij sporti dhe hallin e ka se mund t’i ngelë hatri dikujt tjetër që mesfushori nuk e ka futur në 11-she. Gjithashtu edhe Donald Rapo i është përgjigjur sfidës. Mbrojtja është kryesisht e epokës së fillimviteve 2000, ndërsa sulmi dhe mesfusha nuk ka shumë ndryshime nga pjesa tjetër e formacioneve të mëparshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: