Connect with Us

Futbollisti shqiptar flet pasi mposhti koronavirusin/ Tani jam mirë, më kishte marrë malli për…

Sport

Futbollisti shqiptar flet pasi mposhti koronavirusin/ Tani jam mirë, më kishte marrë malli për…

Publikuar

-

Valdrin Mustafa ishte futbollisti i parë shqiptar që rezultoi me Koronavirus, duke vënë kështu në ankth shumë sportdashës.

Për fat të mirë, ai tashmë e ka kaluar këtë moment të vështirë, pasi të premten ka marrë përgjigjen e analizave, të cilat ishin negative për COVID-19.

Këtë e ka konfirmuar vetë futbollisti që luan për Hanoverin në Gjermani, teksa në një lidhje direkte për “Top Channel” është shprehur se gjithçka ka kaluar dhe ai tani është mirë: “Mora përgjigjen e testit dhe isha negativ. Ishte testi i fundit dhe karantinimi është mbyllur. Tani ndihem shumë mirë, madje sot kam bërë edhe vrap.

Më kishte marrë malli të vrapoja dhe sot dola nga mali për të bërë vrap. Unë kam pasur imunitet të fortë se jam sportist, por njerëzit e moshuar kanë pak imunitet dhe rrezikojnë shumë.

Gjatë këtyre ditëve kam pirë shumë vitamina dhe çaj. Lajmin që kisha dalë negativ ma thanë në telefon dhe u gëzuam shumë të gjithë në familje”, u shpreh Mustafa.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: